ترخیص کالا از دبی به ایران

دبی یکی از شهرهای مهم جهانی است که به عنوان مرکز معاملات اقتصادی و تجاری خاور میانه و آسیا شناخته می شود و به همین دلیل سالیانه حجم بالایی از ترخیص کالا از دبی از سوی کشور ایران انجام می گیرد.

یکی از دلایلی که ترخیص کالا از گمرک دبی از محبوبیت خاصی برخوردار است، عدم اخذ مخارج گمرکی از تجار و سازمان های وارد کننده است، به این معنی که کالاها در این شهر با همان قیمت های اصلی خریداری می شوند و اکثر تجار و بازرگانان نیز به منظور کاهش هزینه های خود تمایل به انجام معامله با این کشور دارند.

صفر تا صد ترخیص کالا در دبی

به دلیل پتانسیل بالای دبی برای تجارت انواع مختلفی از محصولات از کشورهای مختلف با برندها و شرکت های مطرح جهانی بسیاری از تجار ایرانی نیز تمایل به واردات انواع متفاوتی از اجناس از دبی به ایران دارند، و از طرفی دیگر بسیاری از محصولات ایرانی از طریق دبی به سایر کشورهای اروپایی صادر می گردد.

دلایل متعددی وجود دارد که تجارت در دبی را برای تجار و بازرگانان ایرانی محبوب کرده است که از جمله آنها می توان موارد زیر را نام برد:

 • هزینه ترخیص کالا از دبی پایین بوده و از نظر تجار ایرانی معقول می باشد.
 • حمل و نقل کالاهای وارداتی بسیار سریع انجام می گیرد.

انواع کالاهای اروپایی با کیفیت و با قیمت واقعی  در بازارهای دبی موجود می باشند، از طرفی تولید انواع برندهای مطرح در داخل دبی طرفدارن زیادی را از نقاط مختلف جهان و به ویژه ایران به خود جذب کرده است و از این جهت تجارت در دبی و ترخیص کالا از گمرکات دبی برای تاجران ایرانی بسیار پرسود است.

جهت ارتباط با ما می توانید از طریق شماره تلفن زیر اقدام کنید

برای درخواست مشاوره وارد صفحه زیر شوید

سیاست گذاری های تجاری وضع شده در دبی اهمیت واردات و ترخیص کالا از گمرکات دبی را برای تجار و بازرگانان ایرانی دو چندان نموده است، و با اینکه تمامی مراحل واردات و شرایط ترخیص کالا از دبی طبق قوانین بین المللی و قوانین داخلی هر دو کشور تعیین می شود، ولی بسیار راحت و به صرفه تر از واردات از سایر کشور ها انجام می گیرد.

پس به منظور داشتن تجارت های پر بازده شما می توانید انواع واردات و صادرات خود را از طریق کشور دبی انجام دهید، ولی به دلیل تنوع محصولات موجود در این شهر و نیز شرکت های متنوع واردات و صادرات کالا در دبی، در انجام معاملات خود دقت لازم را داشته باشید تا بهترین سود و منفعت را برداشت نمایید.

ثبت سفارش خدمات یا مشاوره:

Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, jpeg, Max. file size: 20 MB.

نحوه ترخیص کالا از دبی به ایران

اولین و مهمترین مسئله در خصوص ترخیص کالا در دبی داشتن آگاهی کافی در رابطه با مقررات و قوانین داخلی و بین المللی کشور امارات در خصوص واردات و صادرات کالا از دبی است. بنابراین همراهی کردن شما توسط یک ترخیص کار گمرک دبی به شما در رعایت قوانین گمرکی حاکم در این کشور کمک خواهد کرد، بهتر است بدانید که در صورت عدم توجه به مقررات گمرکی شما متهم به قاچاق کالا از دبی خواهید شد.

یکی از موارد مهمی که در زمان ترخیص کالا از دبی بایستی مورد بررسی قرار گیرد، کسب اطلاعات از مشخصات فنی و قیمت کالاهاست که توسط خریداران ایرانی صورت می گیرد. این مشخصات بهتر است در قسمت اظهارنامه ترخیص به سازمان گمرک تحویل داده شود.

تصمیم گیری برای محاسبه هزینه ها مرحله بعدی از مراحل ترخیص کالاست، به طور معمول قیمت کالایی که از دبی وارد ایران می شود به عوامل مختلفی چون شرایط فروش در بازار داخلی، قیمت تمام شده کالا، میزان تقاضا و … بستگی دارد، بهتر است پیش فاکتور کالاهای خریداری شده از سوی فروشنده با در نظر گرفتن تمامی شرایط و مفاد دو جانبه به گمرک ارائه شود.

در نهایت پس از صادر شدن برگه ترخیص کالا در دبی قیمت نهایی کالای خریداری شده با احتساب تمام هزینه های مربوط به ترخیص کالا، حمل و نقل، انبارداری و … مشخص می گردد.

مزایای ترخیص کالا در دبی توسط بازرگانی صباغی زاده

از جمله دلایل متعددی که ترخیص کالا از دبی را برای تجار و بازرگانان ایرانی بسیار به صرفه می کند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از گمرکات دبی می توان برای ترخیص انواع کالاهای اروپایی که بنا به هر دلیلی اجازه داد و ستد با ایران را ندارند استفاده کرد.
  • به واسطه تجارت با تجار عربی می توان انواع کالاهای اروپایی را به کشور وارد کرد.
  • داشتن مرز جغرافیایی مناسب با امارات متحد عربی از دیگر مزایای ترخیص کالا از گمرک دبی است.
  • ایران بزرگترین مرز دریایی را با دبی دارد بنابراین با استفاده از کشتی های بزرگ می توان بسیاری از کالاها را به ایران وارد کرد.
  • نقل و انتقالات انواع کالاها از کشور امارات به دلیل وجود مرزهای دریایی، زمینی و هوایی دبی با ایران بسیار سریع و راحت انجام می گیرد.
  • قوانین و سیاست گذاری های کشور امارات به نفع تجار بوده و سود بازرگانی زیادی برای آن‌ها دارد.
  • همانطور که گفته شد پایین بودن قیمت ترخیص کالا در دبی یکی دیگر از نکات مثبت ترخیص کالا از دبی است.

شرکت ترخیص کالا از دبی هزینه های واردات و ترخیص کالا از دبی را با در نظر گرفتن تعرفه های گمرکی، حقوق و عوارض گمرکی، هزینه های خرید کالا، هزینه حمل و نقل از کشور مبدا تا مقصد، مالیات، هزینه های بارگیری، هزینه های مربوط به امور اداری، هزینه بیمه کالا محاسبه می نماید.

در رابطه با ترخیص کالا در دبی نیز در صورت پر کردن اظهارنامه ای توسط فرد مسئول دریافت کالا و درج مسائلی چون ارزش کالا، تجاری و یا غیر تجاری بودن آن، قیمت خرید، و هزینه های پرداختی مربوط به بیمه و مالیات و … روند ترخیص کالا در دبی به راحتی و بدون هیچ مشکلی سپری خواهد شد.

جهت ارتباط با ما می توانید از طریق شماره تلفن زیر اقدام کنید

برای درخواست مشاوره وارد صفحه زیر شوید

سخن آخر

به عنوان سخن آخر اینکه، یکی از بهترین اقداماتی که برای ترخیص کالا در دبی می توان انجام داد تا بدین طریق بتوان بدون هیچ گونه نقص و در کمترین زمان ممکن تمام مراحل ترخیص کالا از دبی را به ثمر رساند استفاده از علم و تجربه افراد با سابقه در این زمینه است. بنابراین شما می توانید با به کار گرفتن یک ترخیص کار گمرک دبی که آشنایی کامل با ترخیص کالا در دبی و یا شرایط ترخیص کالا از دبی را دارد تمام فعالیت های تجاری و امور بازرگانی خود را به نحو احسنت به نتیجه برسانید.

شماره تماس بازرگانی صباغی زاده: 02188172427

سوالات متداول در رابطه با ترخیص کالا از دبی

هزینه ترخیص کالا در دبی چقدر است؟

ترخیص کالا از گمرکات دبی شامل تعرفه مالیاتی برای صادرات و واردات کالا نمی باشند و هزینه های عوارض گمرکی آن در امارت 5% است. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترخیص کالا در دبی می توانید با بازرگانی صباغی زاده تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

چه کالاهایی اجازه ترخیص از دبی را دارند؟

در ترخیص کالا از دبی محدودیت چندانی وجود ندارد و کالاهای متنوعی چون گوشی، ماشین آلات، پوشاک، مواد و کالاهای پلاستیکی، ترخیص قطعات یدکی خودرو، خودرو سواری، ذرت دامی و …. قابلیت ترخیص دارند.

5/5 - (1 امتیاز)